Play for free now

Beginners guide

"Pragnienie będzie twoim pierwszym wrogiem"

Pierwsza złota zasada głosi: By eksplorować pustkowia zaopatrz się w spory zapas czystej wody.

Podczas swych podróży, będziesz przemierzać naprawdę ogromne odległości. Nie ważne, jak silną i wytrzymałą postacią będzie twój bohater. Deficyt wody zawsze będzie oznaczać nieuniknioną śmierć.

"Kostucha odbierze ci wszystko, chyba, że..."

Skoro już jesteśmy przy śmierci, musisz zapamiętać, że jeśli zginiesz w walce lub z pragnienia, stracisz wszystkie przedmioty, jakie udało ci się do tego czasu zgromadzić. Można jednak częściowo się przed tym uchronić. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup magazynu. Przedmioty, które będziesz mieć przy sobie podczas zgonu zawsze przepadną, ale te, które przechowasz w magazynienie nie znikną. Warto zatem co jakiś czas robić sobie "save" dobytku na czarną godzinę, przenosząc jego część do jednego zakupionych schowków.

Postać po śmierci nie traci doświadczenia, ani żadnych punktów z tym związanych.

"Pieniądze szczęścia nie dają, ale się przydają"

Przede wszystkim, aby przetrwać, potrzebne jest forsa, chociażby na zakup wody, wspomnianej wyżej. Sporo gotówki można zyskać już na samym początku gry okradając domostwa i mieszkańców w Birch. To oczywiście droga na skróty, która już na starcie zrujnuje twoją reputację. Choć zdobycie fantów z kradzieży nie wymaga zachodu, to jednak dużo bardziej opłacalne jest rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności. W pierwszej kolejności zagadaj Rodrika.

Zleci on ci kilka zadań, po wykonaniu których będziesz miał dość gotówki na start. Dalej powinno być już z górki.

"Podróże"

Podróżowanie jest banalnie proste. Na każdej lokacji, gdzieś na jej skraju zwykle znajduje się zielona strzałka (brak takiej strzałki może oznaczać, że aby opuścić dane miejsce, musimy stoczyć najpierw bitwę z jakimś przeciwnikiem).

Gdy w nią klikniesz, otworzy się mapa pustkowi. Możesz udać się w dowolnym kierunku, klikając na wybrany punkt na mapie. Pamiętaj jednak, aby nie wybrać się gdzieś zbyt daleko. Mapa prezentuje ogromny obszar, a jeden sektor (kwadracik) reprezentuje powierzchnię 40km2. Upewnij się więc przed podróżą, że wystarczy ci wody, aby dostać się w wybrane miejsce.


Ostatnia aktualizacja contentu: 30.07.2018