Play for free now

Info

Ash&Rubble przestawia świat wiele lat po wojnie atomowej, którą przetrwało zaledwie 10% populacji. Społeczeństwa upadły, a wraz z nią cywilizacja. Nastąpił nowy rozdział w historii, nowy porządek.

Gdy kurz po wojnie opadł, ludzie wyszli ze swoich schronień, aby kontynuować swoją egzystencję na powierzchni. Życie nigdy nie znosi próżni. Zaczęły się tworzyć nowe społeczności, które łączyły wspólne cele i pragnienia. Wszechogarniający lęk przed nieznanym był podwaliną pod tworzenie się pierwszych wiosek, osad i miast, które z kolei dały początek handlowi. Na przestrzeni lat, dzięki ciężkiej pracy ocalonych, ludzkość podnosi się wreszcie z kolan.

W międzyczasie znalazło się wielu śmiałków, którzy postanowili zbadać nieznane regiony poza największymi aglomeracjami w poszukiwaniu skarbów zeszłej cywilizacji, w tym technologii, która mogłaby jeszcze bardziej przyspieszyć proces rozwoju. Jednakże to, co tam odkryli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Niektórzy natknęli się na ruiny miast sprzed wojny, które były bogate w potrzebny sprzęt, inni nie mieli tyle szczęścia i spotkała ich śmierć ze szponów dzikich, zmutowanych zwierząt.

Przemysł dzięki wykorzystaniu specjalnych generatorów i maszyn ponownie udało się zautomatyzować, choć odbywało się to wciąż w zbyt małej skali względem potrzeb. Wiedza o czyhającym z zewnątrz zagrożeniu była coraz większa. Szybko uświadomiono sobie, że inni ludzie mogą być równie, jak nie bardziej niebezpieczni od dzikich zwierząt. Dostęp do broni stawał się coraz powszechniejszy, co sprzyjało bardziej krwawej eskalacji konfliktów.

Na przestrzeni lat wykształciło się wiele społeczności o odmiennej wizji nowego świata. Zaczęły tworzyć się pierwsze plemiona, kasty, gangi i grupy maruderów, które zwiększały swoje strefy wpływów handlując bronią, narkotykami oraz siłą pozbywając się oponentów. Świat zewnętrzny szybko stał się zbyt niebezpieczny, by móc go bez obaw eksplorować nawet w większych grupach.

Pustkowia to cała przestrzeń otaczająca skupiska ludzkie. Obszary te zamieszkane są przez niezliczone gatunki zmutowanych potworów. Jakby tego było mało, krążą też pogłoski, że widziano tam także roboty oraz ludzi, których budowa anatomiczna dalece odbiega od normy. Pochodzenie większości tych kreatur wciąż nie jest do końca znane.

Życie w miastach jest bardzo ciężkim kawałkiem chleba, mimo względnie bezpiecznego bytowania, bardzo rzadko można spotkać tam kogoś, kto nie narzekałby na swój los. Ludzie mają tu wiele rozmaitych problemów. Czasem potrzebują pomocy kogoś z zewnątrz. Nie warto jednak wsłuchiwać się w głos każdego, tym bardziej, że często ich cele bywają ze sobą sprzeczne. Społeczności, poczynając od najniższych szczebli po całe miasta pragną głównie przetrwania, władzy i świętego spokoju. Ty sam musisz zdecydować, czy pomożesz innym w realizacji tych celów, czy będziesz chciał je osiągnąć tylko dla siebie.

By móc dokonywać rzeczy ważnych dla świata Ash&Rubble, trzeba być kimś nieprzeciętnym, wyróżniającym się na tle innych. Ty jesteś taką osobą. Dobierz cechy swojej postaci wedle swoich upodobań, wybierz jej główną specjalność. Rozmawiaj z NPC'ami, eksploruj pustkowia, zdobywaj coraz lepsze wyposażenie. Przetrwaj i zmień świat, lub tylko przetrwaj. Wybór należy do ciebie.


Ostatnia aktualizacja contentu: 30.07.2018