Play for free now

Brich

Basic information:

Rok założenia: 2060
Populacja: ok. 200
Eksport: Owoce
Władza: Rodrik

Description:

Birch to niewielka osada, położona w północno wschodniej części stanu Missouri. Zamieszkują ją potomkowie ludzi, żyjących niegdyś w takich miastach jak Kansas City czy Saint Louis. Życie z reguły toczy się tu wolnym tempem. Z uwagi na swoje położenie, nie jest nękana przez bandytów. Spora odległość od głównych szlaków handlowych sprawia jednak, że karawany z towarami zaglądają tutaj dość rzadko.

Rozległe tereny wokół Birch zamieszkiwane są przez liczne szczepy ludzi, prowadzących koczowniczy tryb życia. Wsród nich znajduje się na wpół koczownicze plemię zwane Madawe. Jest to najsilniejszy i najbardziej liczny szczep ze wszystkich, zdolny w razie potrzeby podporządkować sobie wszystkie pozostałe. Dzicy ludzie są w niewielkim stopniu uzależnieni od Birch w okresach susz i wyjątkowego nieurodzaju, dzięki dostarczaniu im owoców odpornych na niesprzyjające warunki klimatyczne.

Quests:

Get respect Birch residents by helping them in their day-to-day works

Who: Rodrik
Aim: Zyskanie szacunku ludzi Birch
Solution: Aby wykonać to zadanie musisz zdobyć określoną ilość punktów reputacji mieszkańców Birch. Najprościej jest to zrobić wykonując poboczne zadania dla innych mieszkańców osady (patrz niżej). Jeśli chcesz okradać domy i wieśniaków, jeszcze się z tym wstrzymaj, w przeciwnym razie negatywnie wpłynie to na twoją reputację, skutkiem czego Rodrik nie zleci ci już żadnych zadań.

Collect 50 fruits for Chester

Who: Chester
Aim: Zebranie 50 owoców
Solution: To zadanie można powtarzać stale, co jakiś czas. Pierwsze wykonanie zadania nagrodzone jest wzrostem reputacji. Każdorazowe zebranie owoców to 150$, które zostanie dopisane do twojego konta.

Kill rats in orchad for Chester

Who: Chester
Aim: Zabicie 6 szczurów w sadzie
Solution: Kliknij na ikonę szczura, tuż obok Chestera. Przeciwnik nie jest jakiś wymagający, tym bardziej, jeśli mamy jakąkolwiek broń. Bądź jednak ostrożny. Możliwe, że odsniesiesz jakieś rany. Możesz je wyleczyć u Phillipa, lecz pamiętaj, iż nie jest to darmowa usługa.

Collect 50 blocks for Steven

Who: Steven
Aim: Zebranie 50 cegieł
Solution: Kup łom w sklepie u Butch'a a następnie udaj się poza Birch, klikając w strzałkę, w lewym dolnym rogu. Kilknij w dowolnym miejscu na mapie w pobliżu Birch. Wybieraj nowe kierunki podróży, dopóki nie doświadczysz losowego spotkania. Istnieje duża szansa, że już na pierwszej z napotkanych lokacji będziesz mógł odnaleźć skały z minerałami. Jeśli masz percepcję powyżej 5, odpowiednie ikony ze skałami podświetlą się automatycznie, o ile kupiłeś wcześniej kilof. Jeśli jednak masz mniej niż 6 percepcji, musisz sam poszukać specyficznie wyglądających skał. Pozyskane bloki kamieni są bardzo ciężkie, więc najlepiej będzie, jeśli natychmiast przetworzysz je na cegły używjąc do tego małej ikonki klucza i kółka zębatego w prawym dolnym rogu swojego plecaka. Aby ikona ta wyświetliła się, musisz wcześniej jednak otworzyć odpowiednią zakładkę z przedmiotami o nazwie "Craft items & Others", następnie kliknąć ikonę kamienia i rozłupać ją na cegły. Każdy kamień, po rozłupaniu dostarcza 10 dużo bardziej znośnych wagowo cegieł. Powtarzaj ten manewr do momentu, aż zgromadzisz 50 cegieł. Możesz oczywiście zebrać ich więcej, a Steve zapłaci ci odpowiednią kwotę za każde 50 dostarczonych mu cegieł. Zadanie to możesz powtarzać do woli.

Collect 100 boards for Malcolm

Who: Malcolm
Aim: Zebranie 100 desek
Solution: Kup siekierę w sklepie u Butch'a a następnie udaj się poza Birch, klikając w strzałkę, w lewym dolnym rogu. Kilknij w dowolnym miejscu na mapie w pobliżu Birch. Wybieraj nowe kierunki podróży, dopóki nie doświadczysz losowego spotkania. Poszukuj specyficznie wyglądających drzew. Jeśli posiadasz więcej niż 5 punktów percepcji, posiadając siekierę w ekwipunku, drzewa te zostaną automatycznie podświetlone. Drewno należy przerabiać na deski podobnie jak kamień na cegły. Gdy zgromadzisz odpowiednią ilość desek powróć do Malcolma aby odebrać nagrodę. Zadanie to jest powtarzalne, jednak jeśli wykorzystasz swój potencjał inteligencji i wyjasnisz Malcolmowi bardziej optymalny proces spalania surowca, zadania tego nie będzie można już powtarzać.

Find the Elliott’s key and return him back

Who: Elliott
Aim: Odnalezienie klucza
Solution: W osadzie znajdują się cztery miejsca oznaczone ikoną oka, w których możesz znaleźć zgubę staruszka. Jeśli masz wysoki poziom szczęścia oraz percepcji, nie powinno zająć ci to zbyt wiele czasu.

Resolve Madawe problem to safe Birch people

Who: Greiz
Aim: Złagodzenie napięcia między Birch a Madawe
Solution: Porozmawiaj z Rodrikiem. Jeśli zdobyłeś szacunek mieszkańców, wyśle cię, byś odszukał patrol jego zastępcy. Gdy opuścisz Birch powinieneś napotkać grupkę strażników z Greiz 'em na czele. W rozmowie wyjasni ci, że mają ostatnio na pieńku z ludźmi z Madawe. Nikt jednak nie wie, co jest powodem ich agresji. Musisz to sprawdzić.

Po skońcoznej rozmowie, na twojej mapie pojawi się lokalizacja wioski Madawe. Udaj się tam i przeprowadź wywiad.

W pierwszej kolejnosci porozmawiaj ze strażnikiem mostu. Jeśli tylko nie dasz wyprowadzić się z równowagi, puści cię dalej. Teraz porozmawiaj z przywódczynią wioski. Dowiesz się, że ludzie Madawe chorują, a cała wina została zrzucona przez szamana na owoce pochodzące Birch. Porozmawiaj z chorymi. Od jednego z nich dowiesz się o asystencie szamana wioski, który ostatnio zaginął. Weź ze sobą strażnika wioski i ruszcie do jaskini, w której został uwięziony Nakebe. W tym miejscu możemy prekonać Drogo, aby poszedł z nami, wówczas pokonanie potworów we wnętrzu jaskini będzie banalnie proste. Gdy dotrzesz do Nakebe, porozmawiaj z nim a następnie odporowadź przed oblicze Aishe. Gdy wszystko się wyjaśni rusz do Rodrika zdać mu raport z misji i odebierz swoją nagrodę.

Get more information about Backwater conspiracy

Who: Rodrik
Aim: Poznanie zeznań szamana Madawe
Solution: Udaj się jeszcze raz do Madawe. Porozmawiaj z Aishe. Okaże się, ż epod twą nieobecność, szaman został złapany i przesłuchany. Przywódczyni przekaże ci wszystko co powiedział zdrajca. Wróć z tą informacją do Rodrika.

Check what means signal form radio station in Winfiled base

Who: Rodrik
Aim: Zdobycie informacji o sygnale radiowym z Winfield
Solution: Porozmawiaj z Rodrikiem. Zdradzi ci, że odkrył ostatnio pewien sygnał radiowy. Choć ma pewne podejrzenia, prosi cię abyś to sprawdził.

Na twojej mapie pojawi się lokalizacja bazy Winfield. Udaj się w tamto miejsce i wypytaj o wszystko Fishera. Gdy zdobędziesz podstawowe informacje, możesz wrócić do Rodrika by zdać mu raport. Choć będzie niepocieszony, zadanie zostanie zaliczone. Możesz jednak jeszcze wstrzymać się ze zdaniem relacji strażnikowi Birch, gdyż z czasem dowiesz się o Winfield nieco więcej szczegółów, a każda informacja będzie dodatkowo premiowana.


Ostatnia aktualizacja contentu: 30.07.2018